EN | Fa   
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
اینجا هستیدSkip Navigation Links
كیش، قطب عظیم ساخت و ساز كشور محسوب می شود كیش، قطب عظیم ساخت و ساز كشور محسوب می شود  (تعداد بازدید : 1167)
مجید تفضلی 'روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مرحله دوم نخستین نمایشگاه یك ساله صنعت ساختمان (Buildex) در جزیره كیش روز نهم خرداد ماه جاری در محل نمایشگاه های بین المللی كیش به وسعت شش هزار و 545 متر مربع و برای غرفه های آن سه هزار و 250 متر مربع اختصاص یافته است گشایش یافت.

وی افزود: براساس اطلاعات موجود سهم شركت های خارجی هفت درصد است كه امیدوار هستیم با رایزنی های صورت گرفته، درصورت افزایش شمار شركت های خارجی این رقم تا 30درصد افزایش یابد .

تفضلی با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه تصریح كرد: یكی از اهداف برگزاری این نمایشگاه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

به گفته مدیر هلدینگ آفتاب راهبر ایرانیان، شمار شركتهای حاضر در نمایشگاه تاكنون به 27 شركت رسیده و در واقع باید تاكید كنم این مجموعه محل حضور شركت های دارای' برند ' است .

تفضلی از نمایشگاه صنعت ساختمان در كیش به عنوان ' اكسپو ' یاد كرد كه دوره یك ساله دارد و تاكنون در خاورمیانه هیچ نمایشگاهی برای چنین دوره ای طراحی و اجرا نشده است.

وی خاطرنشان ساخت: این نمایشگاه در واقع مرجعی در صنعت ساختمان محسوب می شود كه علاوه برایران، در سطح منطقه نیز فناوری های نوین را معرفی می كند .

مجری نمایشگاه صنعت ساختمان كیش تصریح كرد: در این نمایشگاه تولیدكنندگان معتبر مصالح ساختمانی، جدیدترین دستاوردهای خود را در معرض نمایش گذاشته اند و خوشبختانه فعالان بخش ساخت و ساز شركت های ایران و همچنین كشورهای حوزه خلیج فارس این امكان را دارند تا بسیاری از نیازهای خود را در یك مجموعه نمایشگاهی تامین كنند.

تفضلی ادامه داد: صنعت ساختمان دارای 275 رشته زیر مجموعه است و با رشد این بخش شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود .

وی در قسمت دیگری از سخنان خود درخصوص دلایل اصلی برگزاری این نمایشگاه یكساله در جزیره كیش توضیح داد: این جزیره از ظرفیت های بسیار بالایی برای تبدیل شدن به بازار بین المللی صنعت ساختمان برخوردار بوده و با توجه به عدم نیاز به روادید برای میهمانان خارجی، معافیت مالیاتی و اعمال نشدن تعرفه های گمركی، می توان زمینه فروش بدون واسطه كالاها و فناوریهای های مرتبط با صنعت ساختمان را فراهم كرد.

مدیر هلدینگ آفتاب راهبر ایرانیان افزود: اكنون كیش به عنوان قطب عظیم ساخت و ساز كشور محسوب می شود و قابلیت پوشش منطقه را دارد .

مجری نمایشگاه دائمی صنعت ساختمان گفت: رقم سرمایه گذاری صورت گرفته در این نمایشگاه به 10 میلیارد ریال رسیده كه بدون بهره گیری از نظام بانكی هزینه شده است.


تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
منبع : پایگاه خبری تحلیل صنعت ساختمان
نظرات:تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سازه آزمون فولاد می باشد